PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont - Könyvtári éjszaka

A PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont szeretettel meghívja a sajtó munkatársait, Könyvtári éjszakájára, melynek címe „Az olvasás fél egészség!”

A program leírása:

Szakemberek szerint az olvasás nem csupán kellemes szabadidős tevékenység, sőt nem is csupán az agy pallérozása céljából javasolandó, hanem mindemellett még szellemi és fizikai frissességünket is nagymértékben képes javítani. Szakemberek kimutatták, hogy olvasás közben az agy számos területe aktivitásba lép, attól függően, hogy éppen miről olvasunk, ezáltal új idegpályák is kifejlődhetnek.

Az olvasás a mentális egészségünkre is jótékonyan hat, hiszen aki olvas, az soha nincs egyedül, emellett egy jó könyv segít ellazulni. Hat perc olvasás már több mint kétharmadával képes csökkenteni a stressz-szintet, vagyis hatásosabb a zenehallgatásnál vagy a sétálásnál is.

Ezeket a gondolatokat tartjuk szem előtt a Tudásközpontban megrendezésre kerülő 3. Könyvtári éjszakán, melynek címe „Az olvasás fél egészség.”

Ezen a napon éjfélig tartunk nyitva. A hallgatóknak lehetőségük van arra, hogy a 2. szint tanulásra inspiráló csendjében készüljenek vizsgáikra, az olvasók éjfélig vehetik igénybe a könyvtári szolgáltatásokat.

A Tudásközpont egyéb tereiben vendégül látjuk a gyerekeket, a város lakosságát, a szórakozva tanulni vágyó diákokat, akik szívesen részt vesznek színes, az egészséghez kapcsolódó programjainkon.

Gyakorlati példákat mutatunk be az egészséges életmódról. Táplálkozással és mozgással kapcsolatos tanácsokat adnak a PTE Egészségtudományi Kar végzős hallgatói és tanárai. Biblioterápiás foglalkozáson vehetünk részt, majd táncra perdülhetünk a Táncoló Egyetem tánccsoportjával. Jóga és pilatesz foglalkozáson vehetünk részt a 2. emeleti folyóirat olvasó sarokban, később gyönyörködhetünk az indiai tánc meditatív szépségében.

Kvíz játékkal készülünk, mely szintén az egészséghez kapcsolódik, és a legügyesebbek értékes könyvjutalomban részesülnek.

Az előadásokon, a programon részt vevők között óránként könyveket sorsolunk ki.

A látogatók ezen az éjszakán kedvezményesen tudnak beiratkozni, a késedelmes olvasóknak késedelmi díj fizetése nélkül lehetőségük lesz visszahozni a könyveiket (21.30 – 23.30-ig).

Célunk, hogy ezen az estén jól érezze magát mindenki, aki betér hozzánk!

Részletes program: http://lib.pte.hu/kk/konyvtari-ejszaka-a-tudaskozpontban-2015

A program Facebook oldala: http://fb.com/511936532176812

2015. április 01. 17:00 - 2015. április 02. 00:00