PTE Egészségtudományi Kar Tanévnyitó Ünnepség

A PTE Egészségtudományi Kar mind az anyaintézmény, mind a kar szempontjából kimagaslóan nagy hallgatói létszámmal kezdi meg a 2018/2019-es tanévet. A 2018. évi felvételi eljárások során a tavalyi évhez képest ismét nőtt a felvett hallgatók száma, 1162 fő kezdheti meg az egészségtudományi, sporttudományi és pedagógus képzési területen a tanulmányait a kar 4 képzési helyén. A fentieken túlmenően a zombori székhelyen kívüli ápoló BSc képzésre további 24 fő nyert felvételt.

A PTE ETK zömmel hiányszakmának minősülő képzéseket folytat (pl.: ápoló, szülésznő). A hazai egészségügyi ellátásban kulcsfontosságú szerepet betöltő szakdolgozók utánpótlása kiemelten fontos, melyet a főhatóságok is elismernek és támogatnak. A PTE ETK koordinálásában az elmúlt években számos fejlesztés zajlott az egészségügyi képzések tartalmát illetően, így ezen szakmák és különösen az ápoló BSc tekintetében jelentősen bővültek a hatáskörök, illetve 2017-ben megindulhatott Magyarországon a kiterjesztett hatáskörű ápolás MSc képzés.

A PTE ETK a Pécsi Tudományegyetem vonatkozásában kiemelkedően teljesített a felvett hallgatói létszám vonatkozásában: a legtöbb hallgatót az ETK vette fel az egyetem, ami arányaiban azt jelenti, hogy a PTE-re felvett hallgatók több, mint 20%-a itt kezdheti meg tanulmányait szeptembertől.

Az új tanév legfontosabb eleme, hogy a Modern Városok Program beruházásának első fázisaként a kar pécsi „B” épületében (Pécs, Szepesy u. 1.) megindulnak a munkálatok.

A 2018/2019-es tanév ünnepélyes megnyitójának a Pécsi Nemzeti Színház ad otthont 2018. szeptember 7-én 15 órai kezdettel, melynek keretében egyetemi elismerések átadására is sor kerül.

A kar képzési központjaiban szeptember 10-én kerül megrendezésre a tanévnyitó ünnepség.

Résztvevők:

Prof. dr. Betlehem József dékán, stratégiai és kapcsolati rektorhelyettesi feladatok ellátásával megbízott egyetemi tanár PTE ETK

Dr. Horváth Zoltánkormánymegbízott, Baranya Megyei Kormányhivatal

Madaras Zoltán elnök, Baranya Megyei Közgyűlés