PTE Egészségtudományi Kar Oklevélátadó Ünnepsége

A PTE Egészségtudományi Kar 1989-es megalakulása óta közel 11.000, a kar pécsi, kaposvári, szombathelyi és zalaegerszegi képzési központjában végzett egészségtudományi, sporttudományi és szociális szakember vehette át felsőfokú, főiskolai/egyetemi, illetve szakirányú oklevelét.

A kar idei Oklevélátadó Ünnepségén 258 frissdiplomással együtt ünnepelhetnek a családtagok, meghívott vendégek, valamint a kar oktatói és dolgozói.

Az intézmény legkiemelkedőbb eseményére 2012 óta, rendhagyó körülmények között, Pécs történelmi belvárosában kerül sor.

Az ünnepség – mely egyben a 2016/2017-es tanév záró eseménye is - jó lehetőséget ad visszatekintésre. Az ETK számos újítást mondhat a magáénak, többek között hiánypótlóként megnyílt az Alapozó Egészségtudományi és Analitikai Laboratóriumi Kutatóközpont, illetve a Komplex Sport Teljesítménydiagnosztikai és Fizioterápiás Kutatóközpont. Sikeresen elindult a Fizioterápia MSc képzés és akkreditála a kar a Sportmenedzser MSc képzést is. A nemrégiben ismerté vált felsőoktatási jelentkezés statisztikák szerint a Pécsi Tudományegyetem elsőhelyes jelentkezői létszámának több mint 2/3-át az Egészségtudományi Kar jelentkezői száma biztosítja.

Az ünnepségen részt vesznek – többek között – az Egészségtudományi Kar vezetősége és a Tanári Testülete, az egyetem vezetősége, valamint társkarok, társ egészségügyi karok vezetői, valamint a szakmai és politikai közélet jeles képviselői.

2016. június 24. 10:00
Széchenyi tér