Prinz Gyula Díj ünnepélyes átadása

A Prinz Gyula díjat a PTE TTK Földrajzi és Földtudományi Intézete 1998 óta ítéli oda minden évben, és eddig a hazai földtudományok 41 kiemelkedő képviselője, illetve reményteljes tehetsége nyerte el. A Földrajzi és Földtudományi Intézet Tanácsa 2018. decemberi ülésén döntött a 2018. évi díjazottak személyéről. A díjakat, szintén másfél évtizedre visszanyúló tradíció alapján, dr. Páva Zsolt, Pécs MJV polgármestere adja át ünnepélyes keretek között.

Program:

10:45: Az ünnepség kezdete, dr. Geresdi István intézetigazgató köszöntője.

10:50: dr. Őri László, Pécs MJV alpolgármesterének köszöntője.

11:00: Díjátadási ceremónia I.: a szenior díjazott (dr. Szilágyi István) méltatása (dr. Pap Norbert egyetemi tanár, tanszékvezető által), díjátadás.

11:05: Díjátadási ceremónia II.: A junior díjazott (Farkas Gábor) méltatása (dr. Gyenizse Péter tanszékvezető egyetemi docens), díjátadás.

11:10: Koszorúzás a Prinz-szobornál a Botanikus Kertben (dr. Őri László, dr. Geresdi István, díjazottak).

11:20: A junior-díjazott elmondja rövid köszönőbeszédét.

11:30: A szenior-díjazott elmondja gondolatait Prinz Gyuláról és a geográfiáról.

11:50: Az ünnepség programjának zárása.

Rossz idő esetén a díjazottak beszédei a Prinz-teremben hangzanak el, és csak utána kerül sor egy rövid koszorúzásra a szobornál.

2019. január 23. 10:45
PTE TTK „C” épület IV. em. Prinz Gyula terem (Pécs, Ifjúság útja 6.)
Kapcsolattartó neve:
dr. Pirisi Gábor adjunktus