Pedagógusképzés öröksége és jelenléte a 650 éves PTE-en

2017-ben 650 esztendeje hozta létre Nagy Lajos király Pécsett az első magyar egyetemet. A jubileum alkalmat teremthet arra, hogy egy nemzetközi pedagógusképzés-történeti konferencián bemutatásra kerüljön a 650 éves PTE-n, és a Kárpát-medencében folyó pedagógusképzés öröksége, jelenléte.

A program tartalmánál fogva a PTE hazai és nemzetközi imázsának emelését, az identitástudat erősítését szolgálja a Kárpát-medencei pedagógusképzésben részt vevő oktatók és hallgatók körében. A program hozzájárul a belső egyetemi partnerség erősödéséhez is.

Az egyetem és a pedagógusképzők több évszázados történetét bemutató kutatások, kiadvány, előadások méltó teret engednek a „tudomány magvainak terjesztésére", miként ezt az 1367-es alapító levélben olvashatjuk. A nemzetközi jubileumi konferencia várható díszvendége az első magyar katolikus pedagógusképző (normaiskola, Pozsony, 1775) és a Pozsonyból Pécsre települő Erzsébet Tudományegyetem városában Pozsonyban működő Pozsonyi Comenius Egyetem.
A pedagógusképzés évszázadai a Kárpát-medencében nemzetközi pedagógusképzés-történeti konferencia a 650 éves PTE tiszteletére 2016. november 9-én kerül megrendezésre, a kiadvány elkészültének tervezett időpontja 2016 decembere.

2016. november 09. 08:00 - 16:00
KPVK (Pécs, Szántó Kovács János u. 1/B, 7633)
Kapcsolattartó neve:
Dr. Kurucz Rózsa