Pécs- Egészségtudományi Kar- Nyílt Nap

Célunk, hogy a Nyílt Napokon megismertessünk képzéseinkkel, ízelítőt kapj arról, hogy milyen módon és milyen eszközökkel dolgozunk, hol zajlik az oktatás, és nem utolsó sorban találkozz leendő hallgatótársaiddal és az oktatókkal. Kipróbálhatod magad az Egyetem padsoraiban ülve és felteheted kérdéseidet leendő hivatásodról is.

A PTE Egészségtudományi Kar ismét megszervezi népszerű nyílt napját 2017. január 17-én. Az érdeklődő diákok és szüleik interaktív programokon ismerkedhetnek meg a kar által nyújtott életre szóló hivatásokkal. Dr. Betlehem József dékán megnyitóját követően az érdeklődők az alábbi programok segítségével ismerhetik meg a kar képzési kínálatát.

Az igazi vészhelyzet programon újraélesztés szimuláción lehet részt venni.

Ápolástudomány a XXI. században címmel az ápolástudományi kompetenciakör bemutatásán kipróbálható többek között a vércukormérés, vércsoport meghatározás és az mellkas hallgatózási modell.

Mozgás, de okosan! előadáson a fitt ball és a gyógytorna eszközrendszerének bemutatója tekinthető meg.

Táplálkozz egészségesen! címmel a dietetikus szakirány mutatkozik be, reformkonyha kóstolóval és táplálkozási tanácsadással.

Egészségügyi gondozás és prevenció előadáson a népegészségügyi ellenőr szakirány mutatkozik be.

Sport- és rekreációszervezés alapszak bemutatkozása fejlesztési és mozgásprogrammal.

A rendezvényen a diákoknak lehetősége nyílik kérdéseket feltenni az előadóknak, valamint kipróbálni – többek között – az újraélesztést, az ápoló demonstrációs teremben a modelleket, a gyógytorna eszközeit; a dietetikus hallgatók közreműködésével egészséges szendvicseket kóstolhatnak, illetve megismerkedhetnek a rekreációszervező és egészségfejlesztő, valamint a népegészségügyi ellenőri munkával is.

A szülők részére egészségtudományi érdekességekről tartanak előadásokat a kar oktatói a Szülőmegőrzőben.

A rendezvény „off” programján ízelítőt nyújtanak a kar hallgatói és munkatársai az egyetem és a kar által nyújtott lehetőségekről: szó lesz a diákhitelről, ösztöndíjakról, kollégiumról, külföldi tanulmányutakról. A kar tehetségei is bemutatkoznak énekprodukciókkal. Grafológus segíti a még bizonytalankodókat a megfelelő szak kiválasztásában.

További információk:

www.felvetelizoknek.etk.pte.hu