Orientációs nap külföldi vendéghallgatóknak

A Pécsi Tudományegyetemen vendégeskedő külföldi cserehallgatóknak szervez Orientációs Napot 2018. szeptember 3-án 13 órától a Külügyi Igazgatóság a Tudásközpont földszinti előadótermében (Pécs, Universitas u. 2.), amelyen a meghívott diákok mellett a kari Erasmus+ koordinátorok is részt vesznek.

Az egyetem vezetésének részéről Prof. Dr. Péley Bernadette oktatási rektorhelyettes, valamint Dr. Tarrósy István külügyi igazgató köszönti a 2018/2019-es tanév első szemeszterében az Erasmus+, illetve egyéb egyetemközi szerződések által egyetemünkön tanuló külföldi diákokat, illetve tájékoztatást nyújt a PTE Nemzetközi Kapcsolatairól. A rendezvényen elméleti és gyakorlati teendőkről egyaránt esik szó, a Külügyi Igazgatóság és az EHÖK munkatársai részletes információt adnak többek között a beiratkozás menetéről, az idegenrendészeti teendőkről, a kollégiumi elhelyezésről, az egyetemen induló „Magyar, mint idegen nyelv” kurzusról illetve a külföldi diákok részére meghirdetésre kerülő kulturális programokról.

A 2018/2019-es tanév első szemeszterében a különböző csereprogramok keretében 10 karra, 32 országból, 75 partneregyetemről, 177 hallgató érkezik a Pécsi Tudományegyetemre.

2018. szeptember 03. 13:00
Tudásközpont földszinti előadóterem (Pécs, Universitas u. 2.)
Kapcsolattartó neve:
Németh Judit