Nyílt nap az Egészségtudományi Kar Kaposvári Képzési Központjában

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Kaposvári Képzési Központja, a korábbi évekhez hasonlóan, idén is szervez nyílt napot. A felsőoktatásba felvételizni készülő látogatók hiteles és praktikus információkat kaphatnak a felvételi eljárásról, megtekinthetik az intézmény laborjait, demonstrációs termét, kollégiumát, emellett személyes tapasztalatokat, élményeket gyűjthetnek.

Rövid tájékoztató előadások keretében megismerkedhetnek az érdeklődők az intézmény által kínált lehetőségekkel, majd ezt követően az egyes szakirányokhoz kapcsolódó interaktív programokon vehetnek részt.

Az Orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika specializáció iránt érdeklődők a laborban látványos kísérletek részesei lehetnek oktatók irányítása mellett; a Radiografia specializáció bemutatóján kipróbálhatják az ultrahang vizsgálatot, a képalkotó eljárások alapjaiba, klinikai felhasználási lehetőségeibe is betekintést nyerhetnek a diákok; a Védőnő szakirány szervezésében az oktatók és hallgatók segítségével interaktív babagondozásra lesz lehetőség.

Az aulában felállított standoknál a jelenlegi hallgatóktól kérdezhetnek, tudhatnak meg aktualitásokat az ide látogatók, valamint megtekinthetik szakirányok bemutató kiállítását, az egészségsarokban pedig védőnő hallgatók segítségével vehetnek részt egészségmegőrzéssel kapcsolatos méréseken.

A PTE ETK-n a minőségi oktatásra garanciát a kar hazai és nemzetközi téren is elismert oktató gárdája nyújtja. A kar minőségi és piacképes képzések iránti elkötelezettségét az is jelzi, hogy az évek óta tartó tudatos fejlesztő munkának köszönhetően a PTE ETK tavalyhoz képest kimagasló mértékben javította az országos rangsorban betöltött helyét a HVG Diploma 2018 rangsor kiadványában.

2018. január 18. 10:00
PTE ETK Kaposvári Képzési Központ (7400 Szent Imre u. 14/B.)
Kapcsolattartó neve:
Dr. Stromájer-Rácz Tímea adjunktus, képzési igazgató