Nemzetközi tudományos konferencia az Állam- és Jogtudományi Karon

A Max-Planck-Institut für ausländisches und internationales Strafrecht (MPI) és a Pécsi Tudományegyetem Állam-és Jogtudományi Kara (PTE ÁJK) immár 7. alkalommal rendezi meg a „Kriminologischer Sommerkurs” nevű nemzetközi tudományos konferenciát, melynek témája idén a „Gazdasági bűnözés és a gazdaság büntetőjogi kontrollja” (Wirtschaftskriminalität und strafrechtliche Kontrolle der Wirtschaft).

Az MPI neves szaktekintélyei 2006. óta kétévente osztják meg a bűnügyi tudományok legmodernebb eredményeit Közép-Kelet Európa fiatal kutatóival és gyakorlati jogászaival.

Hans-Jörg Albrecht és Korinek László professzorok tudományos kezdeményezése a Sommerkurs – olyan egyedi, különleges és nemzetközi színvonalú rendezvény, melynek a PTE ÁJK mindig nagyon szívesen ad helyet, hiszen ezáltal is fokozódik az Egyetem részvétele a nemzetközi tudományos vérkeringésben.

Az idei Sommerkurs témája – a gazdasági bűnözés – rendkívül időszerű és sajnálatosan Magyarországon is aktuális. Az állami bűnüldöző szervek egyre több olyan pénzmosási mechanizmust tárnak fel, melyek a bűncselekmény útján megszerzett pénz legálissá tételére törekednek.

Magyarországon még új, kellően nem kutatott bűncselekmény-típusól, a gazdasági kémkedésről, illetve annak németországi tapasztalatairól is hallhatnak a tudományos szimpózium résztvevői. Emellett a bűncselekmények leplezésére alakult vállalkozások elleni küzdelem tanulságaival is megismertetnek a külföldi előadók.

A korrupció elleni küzdelem és a droglegalizáció külföldi eredményei minden bizonnyal hasznosíthatók a magyar bűnüldözésben és igazságszolgáltatásban is.

A szervezők szeretettel várják a sajtó képviselőit.

2018. június 05. 12:00
PTE ÁJK Dékáni Tanácsterem (Pécs, 48-as tér 1., I. emelet)
Sajtótájékoztató