Nemzetközi magyarságtudományi konferencia a Pécsi Tudományegyetemen

2015. augusztus 27-28-án kerül sor a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán az "Időértelmezések a magyarságtudományokban" című tudományos tanácskozásra. A doktoriskolák V. nemzetközi magyarságtudományi konferenciáján a budapesti, kaposvári, pécsi, piliscsabai, szegedi egyetemek képviselői mellett a kolozsvári, révkomáromi, újvidéki PhD műhelyek fiatal tudósai tartanak majd előadásokat, sőt érkeznek résztvevők a finnországi Jyväskyläi Egyetemről és a koreai Hankuki Egyetemről is. Az időértelmezések problémáját a tanácskozás az irodalom- és kultúratudományok, a néprajz-kulturális antropológia, a nyelvészet és a történettudomány szemszögéből vizsgálja majd.

Az "Időértelmezések a magyarságtudományokban" kapcsolódó eseménye a Nemzetközi Magyarságtudományi Társaság augusztus 29-i választmányi ülése, melyre kivételesen Pécsett, a PTE-n kerül sor. E szervezet a Pécsi Tudományegyetemmel közösen dolgozik a VIII. Nemzetközi Hungarológiai Kongresszus előkészületein. A 2016 augusztusában, Pécsett megrendezendő, nagyszabású tanácskozás fővédnöke Áder János köztársasági elnök, védnökei Balog Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztere, valamint Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke. A "Kultúra- és tudományköziség - magyarságtudomány a 21. században" című kongresszuson több száz előadás hangzik majd el. Az anyaországi és határon túli magyar kutatókon kívül számos országból érkeznek majd városunkba a magyar nyelvvel és kultúrával foglalkozó tudósok, Ausztriától Oroszországig, Finnországtól Japánig.

Részletes program »

2015. augusztus 27. 11:00 - 2015. augusztus 28. 19:30
Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar (7624 Pécs, Ifjúság útja 6.)
Kapcsolattartó neve:
Dr. habil. Mekis János, PhD