Művész Péntek – sajtótájékoztatóval egybekötött megnyitó

Ilyen még nem volt! Művész Péntek a PTE szervezésében! Egy péntek délután, egy program, melynek során megismerhetjük és kipróbálhatjuk a művészet sokszínűségét. Az esemény – Művész Péntek – alkotótér művészetbarátoknak – lehetőséget biztosít az érdeklődők számára, hogy kipróbálhassák magukat a képzőművészeti tevékenységekben, mint alkotók, megélhessék, formába önthessék kreativitásukat az alkotás során.

A Pécsi Tudományegyetem kezdeményezése nyomán hagyományteremtő céllal megrendezésre kerülő rendezvényen az egyetem dolgozói festhetnek, szobrászkodhatnak, emellett betekintést nyerhetnek a PTE Művészeti Karának mindennapjaiba, az ott folyó alkotó tevékenységbe.

A rendezvényre meghívást kaptak a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium 9. évfolyamos Képző- és Iparművész tagozatos diákjai is.

A program alkalmával a PTE Művészeti Kar hallgatóinak munkáiból összeállított kiállítás is megtekinthető lesz, sőt, a látogatók a helyszínen vásárolhatnak is az alkotásokból.

Sok szeretettel meghívjuk a sajtó képviselőit is az alkotó tevékenységeken való aktív részvételre!

Az esemény 2019. március 29-én, pénteken 13 órakor sajtótájékoztatóval kezdődik, majd a jelenlevőket szeretettel várjuk a fogadáson. Ezt követően kezdődnek a workshopok, ahol minden érdeklődő ecsetet, mintázót, vésőt ragadhat, és előcsalogathatja magából a művészt.

A rendezvényen részt vesz dr. Bódis József oktatásért felelős államtitkár, és dr. Hoppál Péter kulturális alapellátás kiterjesztéséért felelős miniszteri biztos.

2019. március 29. 13:00
PTE Művészeti Kar (Pécs, Zsolnay V. u. 16.)
Kapcsolattartó neve:
Szuhán-Glass Beáta