A migráció aktuális egészségügyi, közegészségügyi kérdései

Az Amerikai Nagykövetség a Szubjektív Értékek Alapítvánnyal és a magyarországi American Cornerekkel együttműködésben egy migráció témájú panelbeszélgetés-sorozatot szervez 2016 tavaszán Magyarország hat nagyvárosában „Migráció: tévhitek és tények” címmel, magyar nyelven.

Célunk, hogy a migrációval kapcsolatos tévhiteket tények segítségével oszlassuk el, tájékoztassunk, és párbeszédet indítsunk el a migrációval kapcsolatos fontos kérdésekről. Az események moderátora Betlen János, televíziós műsorvezető, a panelbeszélgetések résztvevői pedig az amerikai alumni közösség szakértői, a magyar kormány, valamint helyi önkormányzatok tagjai, illetve civilszervezetek képviselői.

Ezúton szeretnénk Önt meghívni a sorozat ötödik programjára, amelyre 2016. április 28-án, csütörtökön kerül sor17.30-19.00 között Pécsett a Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpontban (7622 Pécs, Universitas u. 2/A.).

A PÉCSI ESEMÉNY TÉMÁJA: A MIGRÁCIÓ AKTUÁLIS EGÉSZSÉGÜGYI, KÖZEGÉSZSÉGÜGYI KÉRDÉSEI

Beszélgetőpartnerek:

Dr. Szilárd István, c. egyetemi tanár, tudományos főtanácsadó, PTE, International Visitor Leadership Program
Dr. Németh Péter, egyetemi tanár, PTE, International Visitor Leadership Program
Dr. Katz Zoltán, tanársegéd, PTE, International Visitor Leadership Program
Dr. Vadasi Vivien, közigazgatási tanácsadó, Európai Együttműködési Főosztály, Belügyminisztérium

Moderátor: Betlen János, televíziós műsorvezető

Az eseményről az Amerikai Nagykövetség fotó- és videofelvételt készít.

További információ érhető el a kifejezetten erre az előadásra létrehozott facebook bejegyzésen: https://www.facebook.com/events/1774817222746245/

Részvételi szándékát kérjük, a pecs@americancorner.hu e-mail címen legyen szíves jelezni 2016. április 26-án 14:00 óráig.

2016. április 28. 17:30 - 19:00
Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpont