Megújuló energiák használata a horvát – magyar CBC területen

A projekt elsődleges célja a fenntartható energiával kapcsolatos CBC együttműködés előmozdítása, szakmai kapcsolatok kiépítése, a tudás megosztásával a régió természeti erőforrásainak fenntartható és hozzáadott értékű kiaknázásának elősegítése érdekében.

A projekt keretében szakmai tematikus workshopok, konferenciák és energetikai napok valósulnak meg Magyarországon és Horvátországban, valamint stratégiai dokumentumok, energetikai tervek készülnek a legjobb gyakorlatok megosztása érdekében.

Az Inno-Motive Regional Development Kft. együttműködve horvát partnereivel, a Szlavóniai és Baranyai Regionális Fejlesztési Ügynökséggel, a Megújuló Energia Források Eszék Kft-vel, az EU Központi és Magyarországi Partnerei nevű civil szervezettel, valamint a Kozármislenyi Városi Tanáccsal mutatja be az alábbi projektet, melynek célja az élet és a környezet minőségének javítása a határ-menti régióban közösen megvalósuló akcióterv keretében a fenntartható megoldások terén, bele értve az energia-hatékonyság kérdését közületek esetében is.

A projekt feltárja az  energia-hatékonysággal kapcsolatos intézkedések megvalósíthatóságának jogi kereteit mindkét ország épületeinek esetében, hogy egyrészről energia-hatékony felújítással kapcsolatos dokumentumok születhessenek eszéki és kozármislenyi épületek esetében, valamint oktatással kapcsolatos események jöhessenek létre (workshop, konferencia, energia-nap, tanulmányi kirándulás)regionális és helyi önkormányzatok részére, valamint a tudományos közélet résztvevőinek, szakértőknek és érdeklődőknek egyaránt. A projekt célja a hatékony és fenntartható energiafelhasználás gyakorlati alkalmazása a határ mindkét oldalán találjató épületek esetében, a társadalom minden szegmensében a meglévő kapcsolatok megerősítésével és a meglévő ismeretek terjesztésével.

A projekt 12 hónapig tart, és 2018. május 31-én ér véget, összértéke 247.015 €, ebből 209,963 € az Európai Unió támogatása.

A decemberi konferencia célja a regionális és helyi önkormányzati képviselők figyelmének felhívása az épületek energetikai korszerűsítésének fontosságára, azok megújuló energiaforrások felhasználásával történő üzemeltetésére.

Részvételi szándékát kérem jelezze legkésőbb 2017. december 7-énn este 23:00 óráig (suech2020@gmail.com). Amennyiben további információra volna szüksége, kérem keresse Deák Mátét a 30/6952886 telefonszámon, vagy a fenti emailcímen.

Regisztráció: https://goo.gl/forms/zeG9wRUlMdD7PhRn1

Program:

09:00 – 10:00  Regisztráció

10:00 – 10:05  Megnyitó

10:05 – 10:15  SUECH project bemutatása (Dancsházy Kinga, Inno-Motive Nonprofit Kft.)

10:15 – 10:45  Alkalmazkodás az éghajlatváltozáshoz: fenntartható energia megoldások Magyarország számára – Dr. Varjú Viktor Ph.D. (Magyar Tudományos Akadémia, Regionális Kutatóközpont)

10:45 – 11:30 Kis lépésekkel a nagy változásokhoz, az éghajlattal kapcsolatos projektek és az Eszék-Baranja megyei programok Dragan Kovačević (Osijek)

11:30 – 12:00 Kérdések, konzultáció

12:00 – 13:00 Büfé

13:00 – 13:45 – Megújuló energiák használata a horvát – magyar CBC területen –

Prof. Dr. Kistelegdi István DLA (Pécsi Tudományegyetem)

13:45 – 14:05 – A smart city koncepciója: fenntartható energiafelhasználás a városi életben - Dr. Háber István Ph.D. (Pécsi Tudományegyetem)

14:05 – 14:25 – Fenntartható fejlődés és energiahatékonyság Horvátországban a magán- és a civil szféra szemszögéből - Vidakovic Domagoj (Energo Data o.o.o)

14:25 – 14:45 – Antunovac energiahatékonysági projektjei: a fenntarthatóság a gyakorlatban – Nataša Tramišak, mag. iur. (Antunovac Önkormányzatának Fenntartható Fejlesztési Ügynöksége, RODA d.o.o.)

14:45 – 15:05 – A megújuló energiák felhasználásának jogi kérdései a gyakorlatban – Dr. Pánovics Attila (Pécsi Tudományegyetem)

15:05 – 15:25 - Megújuló energiaforrások üzemeltetési és karbantartási tapasztalatai –

Kökény István műszaki referens (Reliable Energy Group Zrt.)

15:25 – 15:45 – A civil szervezetek szerepe a fenntartható energiafelhasználás népszerűsítésében – Dr. Glied Viktor Ph.D. (Pécsi Tudományegyetem)

15:45 – 16:00 – Kérdések, konzultáció

16:00 – 16:30 – Tanácsadás

16:30 – 16:35 – A konferencia zárása

A konferencia nyelve magyar és horvát, szinkrontolmácsolással. Az esemény során lehetőség van személyes konzultációra az előadókkal. A parkolás az épület déli oldalán található parkolóban oldható meg díjmentesen. Az eseményre történő regisztráció reggel 9.00-tól a helyszínen is lehetséges.

2017. december 08. 10:00
Dél-Dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpont (7622, Pécs, Universitas u. 2/A. Magyarország)
Kapcsolattartó neve:
Deák Máté Iván