Kaposvár-Egészségtudományi Kar- Nyílt Nap

Célunk, hogy a Nyílt Napokon megismertessünk képzéseinkkel, ízelítőt kapj arról, hogy milyen módon és milyen eszközökkel dolgozunk, hol zajlik az oktatás, és nem utolsó sorban találkozz leendő hallgatótársaiddal és az oktatókkal. Kipróbálhatod magad az Egyetem padsoraiban ülve és felteheted kérdéseidet leendő hivatásodról is.

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar Kaposvári Képzési Központja, a korábbi évekhez hasonlóan, idén is szervez nyílt napot. A felsőoktatásba felvételizni készülő látogatók hiteles és praktikus információkat kaphatnak a felvételi eljárásról, megtekinthetik az intézmény laborjait, demonstrációs termét, kollégiumát, emellett személyes tapasztalatokat, élményeket gyűjthetnek.

Rövid tájékoztató előadások keretében megismerkedhetnek az érdeklődők az intézmény által kínált lehetőségekkel, majd ezt a követően az egyes szakirányokhoz kapcsolódó interaktív programokon vehetnek részt.

Az Orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika szakirány iránt érdeklődők a laborban látványos kísérletek részesei lehetnek oktatók irányítása mellett, a Képalkotó diagnosztikai analitika szakirány bemutatóján kipróbálhatják az ultrahang vizsgálatot, a képalkotó eljárások alapjaiba, klinikai felhasználási lehetőségeibe is betekintést nyerhetnek a diákok, a Védőnő szakirány szervezésében pedig az oktatók és hallgatók segítségével interaktív babagondozásra lesz lehetőség.

Az aulában felállított standoknál a jelenlegi hallgatóktól kérdezhetnek, tudhatnak meg aktualitásokat az ide látogatók, valamint megtekinthetik szakirányok bemutató kiállítását, az egészségsarokban pedig védőnő hallgatók segítségével vehetnek részt egészségmegőrzéssel kapcsolatos méréseken.

További információk:

www.felvetelizoknek.etk.pte.hu