Ismerd meg, éld meg, vigyázz rá! - Tematikus barangolás a PTE TTK Földrajzi és Földtudományi Intézetében a Föld Napja alkalmából

A program célja, hogy betekintést adjon a Föld sokszínűségébe a földrajz és a földtudományok eszközeivel, felkészült előadók mellett, játékos, érdekes formában. A program első vendégei a PTE Gyakorló Általános Iskola hetedik osztályos tanulói, Vati Tamás földrajztanár vezetésével.

A diákok csapatokra osztva egy-egy oktató vezetésével járják körül az Intézetben, illetve a TTK Botanikus Kertjében kialakított állomásokat. Minden egyes helyen valami érdekes nézni, tapintani, csinálni vagy tanulnivaló akad a Földről. Az állomások teljesítése után a sárga, zöld és kék csapat újra találkozik, hogy egy teszt kitöltésével mutassák be, mi mindent tanultak a délelőtt folyamán.

Tervezett program / az egyes állomások

1. Mesék földrajza (előadás, Alpek B. Levente)
  2. Kőzetek mikrovilága (mikroszkópos terem, Farics Éva)
  3. Építs magadnak hegyet! (mobil terepasztal, Fábián Szabolcs Ákos)
  4. Tornádók, villámok, szivárványok: látványos jelenségek a légkörből (előadás, Sarkadi Noémi)
  5. Mamutfenyőtől a kaktuszokig: növényföldrajzi felfedezések a botanikus kertben (Nemes Viktória, Pálfi Andrea)
  6. Mi van a vizünkben? Laborbemutató (Dezső József)
  7. Záró kvíz (Pirisi Gábor)

2018. április 21. 09:00 - 11:45
PTE TTK Ifjúság úti Campus (Pécs, Ifjúság útja 6.)
Kapcsolattartó neve:
dr. Pirisi Gábor, Jerkovicsné Stefán Klára