International Spring - Magyarok II. Kulturális Világtalálkozója

A PTE 650 Jubileumi Projektiroda és a pécsi székhelyű Határokon Túli Magyarságért Alapítvány (HTMA) együttműködve szeretné megvalósítani a Magyarok II. Kulturális Világtalálkozóját.

A rendezvény első alkalommal 2010-ben került megrendezésre az Alapítvány szervezésében. A második alkalom lebonyolításában a Diaszpóra Projekt is segítséget nyújt. A már kialakult kapcsolati rendszer felhasználva a világ bármely tájáról elismert magyar közéleti, kulturális és tudományos személyiségek kapnak meghívást. A már meglévő kapcsolatok elmélyítése mellett az egyetemnek új kapcsolati háló kialakítására is lehetősége nyílik. A rendezvényre a külhoni magyar intézmények képviselőit várjuk olyan magyar egyetemekkel kibővítve, akik határon túli területekkel foglalkoznak.

A rendezvény ideje alatt két fő program valósul meg:

Kárpát-medencei magyar Felsőoktatási Kerekasztal műhelymunka

A műhelymunka célja, hogy közös pályázati és együttműködési lehetőségeket hozzon létre a résztvevők között, s egyben új kapcsolatokat teremtsen, amelyek segítségével a Kárpát-medencében működő magyar egyetemeknek lehetőségük nyílik arra, hogy segítsék egymás fejlődését és szakmai előrehaladását.

Magyarok II. Kulturális Világtalálkozója és Magyar Diaszpóra díszvacsora

A Világtalálkozó missziója egy Magyar Diaszpóra Hálózat alapítása, amely a tömb-, szórvány- és diaszpórában élő magyarság identitásának megőrzését, az egymás közti kapcsolatok kialakítását, fejlesztését és közös programok indítását, szervezését látná el a Pécsi Tudományegyetem aktív közreműködésével.

Bővebb információ a rendezvénnyel kapcsolatban itt érhető el.

2017. március 31. 13:00 - 2017. április 02. 12:00
PTE Rektori Hivatal Szenátusi Díszterem (7622 Pécs, Vasvári Pál u. 4.), Hotel Palatinus (7621 Pécs, Király utca 5.) és a Megyei Közgyűlés Díszterme (7621 Pécs, Papnövelde utca 5.)
Kapcsolattartó neve:
Dukai Edit