A hagyományos kínai orvoslás és az ortopédia

A PTE Egészségtudományi Kar Hagyományos Kínai Orvoslás Konfuciusz Intézete egyik alapfeladatához kapcsolódóan az elmúlt év májusában elindította kínai kultúrát ismertető előadássorozatát.

Az előadások elsődleges célja, hogy magát az intézetet és a kínai kultúrát minél szélesebb társadalmi körben népszerűsítése. A disszeminációs tevékenység hitelessége érdekében az adott szakterületen nagy tapasztalattal és szaktudással rendelkező előadókat kér fel az intézet.

Az intézetben folyó szakmai munka nívóját is jelzi, hogy idén ősszel Pécsre látogat a a PTE ETK HKO Konfuciusz Intézete kínai partner egyetemének magas rangú delegációja. A látogatás alkalmából két kiváló professzoruk tart angol nyelvű szakmai előadást:

Liu Zhang: The effects of PTH (1-34) on osteoporotic intervertebral disc degeneration and osteoarthritis

Li Ji-an: Strategy for TCM Study from Tu You-you’s Nobel Prize Winning

Az előadásokra nemcsak az orvos- és egészségtudomány iránt érdeklődőket várják a szervezők, hanem mindazokat, akik érdeklődnek a hagyományos kínai gyógyászat, valamint a kínai kultúra iránt.

Az előadásokat követően sor kerül a North China University of Science and Technology Művészeti Kar oktatóinak munkájából összeállított képkiállítás megnyitására, melynek helyszíne a Művészetek és Irodalom Háza.

Mindkét eseményen a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Regisztráció: 2016. szeptember 9-edikéig a konfuciusz@etk.pte.hu címen

Időpont: 2016. szeptember 12. (hétfő) 15.00 óra

Kiállítás megnyitójának időpontja: 2016. szeptember 12. (hétfő) 18 óra

2016. szeptember 12. 15:00
PTE Egészségtudományi Kar „A” épület, nagy előadó (Pécs, Vörösmarty. u. 4., Pécs), Művészetek és Irodalom Háza Martyn Ferenc Galéria (Pécs, Széchenyi tér 7-8.)
Kapcsolattartó neve:
Füzes János