Értékes tankönyvadomány középiskolásoknak a pécsi Konfuciusz Intézettől

A világon hetedikként a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán alakulhatott meg Hagyományos Kínai Orvoslás Konfuciusz Intézet (pécsi Konfuciusz Intézet), melynek kiemelt feladata a jelenlegi akadémikus orvoslást kiegészítve a kínai medicinában gyökerező terápiás eljárások oktatása, tudományos módszerekkel történő vizsgálata és alkalmazása, valamint a kínai nyelv és kultúra ismertetése, népszerűsítése. A pécsi Konfuciusz Intézet 2015. március 27-én nyitotta meg kapuit a Pécsi Tudományegyetem, a North China University of Science and Technology, illetve a Kínai Nyelvoktatási Tanács (Hanban) együttműködésében.

Az intézet az egyik alapfeladatának megfelelően Pécsett, Siklóson és Kaposváron már két éve folytat kínai nyelvoktatási tevékenységet öt középiskolában (PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium és Szakközépiskola, Kodály Zoltán Gimnázium, Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma, Táncsics Mihály Gimnázium –-Siklós, Eötvös Szakgimázium – Kaposvár).

Örömteli, hogy a minden évben újonnan induló kezdő nyelvcsoportok mellett már haladó csoportok is részt vesznek az intézet által koordinált nyelvoktatásban. Elismerve a kínai nyelvtanítás pécsi sikerét, a Kínai Nyelvoktatási Tanács (Hanban) kínai tankönyvcsomagokat biztosított az intézetnek abból a célból, hogy az évről-évre növekvő számú kínaiul tanuló diák részére biztosított legyen a megfelelő mennyiségű és minőségű nyelvkönyv. A tankönyvek az intézet partneriskolái részére kerülnek átadásra.

Az könyvadományozásról a pécsi Konfuciusz Intézet vezetősége a középiskolák igazgatóinak részvételével sajtótájékoztatót tart. A sajtótájékoztatón bemutatásra kerülnek továbbá az intézet fennállásának harmadik évfordulója alkalmából szervezett események, melyekre a sajtótájékoztatót követően kerül sor.

2018. március 20. 14:00
Pécs, Szepesy I. u. 1-3. I. emelet, Könyvtár