Egészséges munkahelyek nyugdíjasoknak – a PTE és a Déli Szomszédok Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet közötti együttműködési megállapodás aláírása

A demográfiai folyamatok, a gazdasági és munkaerőpiaci változások nyomán az idősödő korcsoportok munkavállalásának biztosítása, illetve elősegítése szerte a világban, így Magyarországon is kiemelt társadalmi kérdéssé vált. A Pécsi Tudományegyetem és a Déli Szomszédok Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet együttműködésében most arra nyílik lehetőség, hogy a munka világába visszatérő nyugdíjas dolgozók fizikai és szellemi kompetenciáit folyamatosan vizsgálva minél nagyobb mértékben elkerülhetőek legyenek a munkavégzés egészségi állapotra gyakorolt negatív hatásai.

A demográfiai előrejelzések szerint az elkövetkező évtizedekben folyamatosan nőni fog az idősebb munkavállalók létszáma és aránya a társadalomban, ezért fontos felmérni, hogy idősebb korban a munkavégzés egyes szakmákban milyen fokozott egészségi kockázatokkal jár, és ezek hogyan kezelhetők.

A Pécsi Tudományegyetemen több éve nagy sikerrel megrendezésre kerülő „Az Aktív Időskorért - Pécsi Szenior Akadémia” következő előadása előtt, 2018. május 9-én 15.00 órakor kerül sor a PTE és a Déli Szomszédok Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet közötti együttműködési megállapodás aláírására. Ez alapján - a PTE-n kifejlesztésre kerülő innovatív módszertan alkalmazásával - a nyugdíjas dolgozók állapotfelmérését végzik el az egyetem kutatói, továbbá a foglalkoztatás és az egészségi állapot összefüggéseinek anonim kérdőíves vizsgálata történik meg. A PTE a felmérésben való részvétel lehetőségét ingyenesen biztosítja a nyugdíjasszövetkezet tagjai és a Pécsi Szenior Akadémia hallgatói számára.

Az együttműködés az EFOP-3.6.1-16-2016-00004 azonosító számú „Átfogó fejlesztések a Pécsi Tudományegyetemen az intelligens szakosodás megvalósítása érdekében” című projekt, ezen belül a „Fizikai és szellemi kompetenciák együttes vizsgálati és értékelési módszertanának kimunkálása az idősödő korcsoport munkavállalásának elősegítésére” alprojekt keretei között, az Európai Unió támogatásával valósul meg.

2018. május 09. 15:00
PTE FEEFI aula (Pécs, Szántó K. J. u. 1/B)
Kapcsolattartó neve:
Dr. Nemeskéri Zsolt