E-health fejlesztéseket megalapozó kutatások ösztönzése a PTE-n

Ezúton tisztelettel meghívjuk a Pécsi Tudományegyetem „E-health fejlesztéseket megalapozó kardiológiai, diagnosztikai, genetikai kutatások ösztönzése a Pécsi Tudományegyetemen" (TÁMOP-4.2.2.D-15/1/KONV-2015-0009) című projektjének nyitórendezvényére.

Az orvoslás egyik fő feladata a betegek hatékony kezelése a legfejlettebb technológiák felhasználásával, és a hatékonyság mellett egyre inkább középpontba kerül a betegek életminősége is, mely a gyógyulási folyamatot nagyban befolyásolja. A pályázat célkitűzése e két feladat ötvözése: a betegek otthoni ápolási lehetőségeinek szélesítése. A Pécsi Tudományegyetem egészségügyi, orvos-biológiai, biokémiai és biofizikai kutatásait kívánja összekapcsolni az mHealth (mobile health, azaz mobil eszközökkel támogatott egészségügyi ellátás) területén végzett kutatás-fejlesztéssel annak érdekében, hogy a jelenleg kórházi ápolást igénylő betegségekben szenvedők egy része biztonságosan átterelhető legyen az otthoni ápolás területére. A projekt eredményeként csökken a fekvőbeteg ellátási intézmények túlterheltsége, illetve javul a betegek életminősége.

2015. szeptember 16. 14:00
PTE Szentágothai János Kutatóközpont (Pécs, Ifjúság útja 20.)
Kapcsolattartó neve:
Borkovits Balázs