Derrida-előadások: Eljövendő egyetem – szuverenitás, szolidaritás, vendégszeretet

Jacques Derrida (1930-2004) francia filozófus, a PTE díszdoktora (1993) emlékére 2005-ben indult útjára az „In memoriam Jacques Derrida” konferenciasorozat a PTE BTK Modern Irodalomtörténeti és Irodalomelméleti Tanszékén.

A PTE jubileumi eseménysorozat keretében 2016-ban október 20-án kerül megrendezésre a konferencia, amelyre meghívták a Coimbra-csoporthoz tartozó egyetemek Derrida-kutatóit is. A külföldi előadók mellett várják az ELTE, a SZTE, a DTE, a PPKE, a Babes-Bolyai Tudományegyetem, az Újvidéki Tudományegyetem oktatóit és hallgatóit is, ezáltal erősítve a hazai és nemzetközi kapcsolatokat. Ebben az évben Fernanda Bernardo (Coimbra University), Tuija Pulkkinen (University of Helsinki), Maurizio Ferraris (University of Torino), Luigi Tassoni (PTE), Selyem Zsuzsa (Babes-Bolyai Tudományegyetem), Kicsák Lóránt (Esterházy Károly Főiskola), Radvánszky Anikó (PPKE), Deres Kornélia (KGRE) lesznek a konferencia meghívott előadói.

A konferencia részletes programja »

2016. október 20. 10:00 - 18:00
PTE BTK Kari Tanácsterem (Pécs, Ifjúság u. 6.)
Kapcsolattartó neve:
Orbán Jolán