Boregyetemek és Borrégiók nemzetközi találkozója

A nemzetközi konferenciát az első magyar egyetem megalapításának 650. és a szekszárdi felsőoktatás elindításának 40. jubileuma jegyében a Szekszárdi Szüreti napok társrendezvényeként kerül megrendezésre 2017. szeptember 14-én Szekszárdon.

A konferencia célja a nemzetközi szintű szőlész-borász képzést segítő, országos szakmai platform létrehozása, a magyar kutatás-fejlesztési és innovációs programokhoz nélkülözhetetlen kapcsolathálózat bővítése. A tanácskozás prioritásai a biogazdálkodás, valamint az ágazat teljes termékszerkezetének és kapcsolódó szolgáltatási rendszerének elemzése, nemzetközi kutatási és oktatási együttműködések kialakításának kezdeményezése.

A tanácskozás előadói neves európai és magyar szakemberek. A nemzetközi hírű, nagy borászatok mellett bemutatkoznak sikeres kézműves családi termelők és bioborászatok is. Az esemény fővédnöke Dr. Áder János köztársasági elnök.

2017. szeptember 14. 08:45 - 17:00
PTE-KPVK (7100 Szekszárd, Rákóczi u. 1)
Kapcsolattartó neve:
Dr. Horváth Béla