Az iszlám és Közép-Európa - Geopolitika és migráció

Az iszlám, a migráció és Közép-Európa geopolitikai kihívásai köré épülnek idén az október 20–21-én, tizedik alkalommal megrendezendő Magyar Politikai Földrajzi Konferencia előadásai. A Moha Házba szervezett konferenciára a világ számos pontjáról érkeznek kutatók.

A Pécsi Tudományegyetem Földrajzi Intézetében húsz éve létesült az a politikai földrajzi tudományos seregszemle, amelyet ez alkalommal Budapesten hívnak össze. Éppen száz éve, az I. Világháború idején vált ugyanis Magyarországon, Európában az elsők között törvényben is elismert felekezetté az iszlám.

Napjainkban felerősödött a geopolitikai látásmód, viták kezdődtek a migrációhoz és az iszlámhoz kapcsolódóan. A konferenciasorozat szervezői a fenti okok miatt úgy döntöttek, hogy tudományos vitát kezdeményeznek, és közép-európai nézőpontból viszgálják meg a kérdéskört. A konferencián szó lesz a migrációs kihívásokon és az arra adott válaszokon túl a történeti örökségről, a biztonságpolitikáról és a kultúránkat érintő kérdésekről is.

A meghívott plenáris előadók: John O’Loughlin (University of Colorado, a Political Geography egykori főszerkesztője), Vladimir Streletsky (Orosz Tudományos Akadémia), Maria Paradiso (University of Sannio in Benevento, a Nemzetközi Földrajzi Unió Mediterrán Bizottságának alapító elnöke), valamint Hóvári János (egykori tel-aviv-i, kuvaiti és ankarai nagykövet, volt külügyi helyettes államtitkár, a „Zrínyi Miklós – Szigetvár 1566“ Emlékév elnöke), akik mind a migrációról és/vagy az iszlámról tartanak előadást.

További információ és a részletes program:

Program »

Főszervezők:

PTE Földrajzi Intézet, PTE Földtudományok Doktori Iskola – Geopolitikai program, PAGEO Alapítvány, PTE Kelet-Mediterrán és Balkán Tanulmányok Központja, Magyar Földrajzi Társaság

2016. október 20. 10:00 - 2016. október 21. 17:00
Moha Ház (1143 Budapest, Gizella út 42-44.)
Kapcsolattartó neve:
Dr. habil Pap Norbert, a szervezőbizottság elnöke