Mindenkit szeretettel várunk a PTE 650 Jubileumi Ünnepségsorozat eseményeire!

Az eljövendő egyetem – tudás, performativitás, medialitás. In memoriam Jacques Derrida 2017 nemzetközi konferenciák célja az egyetemek és a bölcsészkarok szerepének vizsgálata a középkortól napjainkig. Jacques Derrida (1930-2004) francia filozófus, a Pécsi Tudományegyetem díszdoktora (1993), A szakma jövője, avagy a feltétel nélküli egyetem címen Pécsett tartott előadásában (2000) amellett érvelt, hogy a huszonegyedik század egyeteme már nem csak a tudás, hanem a performativitás színtere is. A Coimbra-csoport egyetemein oktató Derrida-kutatókkal együtt azt szeretnénk vizsgálni, hogy a 650 éves egyetemek a tradíció és innováció jegyében milyen új stratégiákat dolgozhatnak ki arra, hogy az egyetem a huszonegyedik században is a szellemi megújulás és a demokrácia helye lehessen. 2017-ben a meghívott előadók: Marta Segarra (Barcelonai Egyetem), Anne-Emmanuelle Berger (Paris 8), Tillman Reitz (Jénai Egyetem), Guiseppe Motta (Grazi Egyetem).

Az események részleteit folyamatosan frissítjük!

2017. október 12. 08:00 - 2017. október 13. 16:00
PTE BTK (7624 Pécs, Ifjúság u. 6. Kari Tanácsterem)
Kapcsolattartó neve:
Prof. Dr. Orbán Jolán