Az Aktív Időskorért – Pécsi Szenior Akadémia ünnepélyes megnyitó

Most az idősek is beülhetnek az egyetemi padokba!

Először vehetnek részt pécsi és környékbeli idősek egyetemi szintű előadáson szeptember 24-én a Pécsi Tudományegyetem Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Kara (PTE FEEK) jóvoltából. Az Aktív Időskorért nevű Szenior Akadémia neves egyetemi oktatók előadásait kínálja ingyen a campus falai között az érdeklődőknek.

A PTE FEEK ezúttal nem a hagyományosan egyetemre járó korosztályt, hanem azok nagyszüleit szólítja meg.

-Mi komolyan vesszük az élethosszig tartó tanulást, és tudjuk, hogy az idősoktatás hathatós válaszokat adhat több felmerülő kérdésre – mondta Nemeskéri Zsolt, a PTE FEEK dékánja. - Remek eszköz az elmagányosodás megakadályozására, segítséget nyújt a testi és szellemi hanyatlás ellen és a társadalmi aktivitás fenntartásában.

A dékán hozzátette: Kecskeméten már túl van a kar egy sikeres, az idősoktatásban töltött éven, ott az önkormányzattal és egy civil szervezettel működtek együtt, az előadások pedig idősek százait vonzották.

A kar most a Pécsen és vonzáskörzetében élőket célozza meg. A baranyai megyeszékhelyen a Nyugdíjasok Egyesülete Pécs segíti a kart a szervezésben. Az akadémia hét előadása az időseket érintő kérdéseket boncolgatja, a sorozat tudományos hátterét a Pécsi Tudományegyetem biztosítja, az előadók pedig elismert oktatók.

Az előadások helyszíne a PTE FEEK aulája (Szántó Kovács János u. 1/b. ), így a résztvevők ugyanott tanulhatnak, ahol a pár korosztállyal fiatalabb egyetemisták is. Az időseknek szánt képzés ingyenes, de aki regisztrál, azt az egyébként is teljesen térítésmentes előadásokon szendviccsel és üdítővel is várják.

A sorozat szeptember 24-én indul Páva Zsolt polgármester és Bódis József rektor ünnepélyes megnyitójával, az első előadó pedig a programsorozat szíve és lelke, dr. Bajusz Klára egyetemi docens lesz.

Jelentkezés és további információ az alábbi weboldalon:

2014. szeptember 24. 15:00
PTE FEEK (Pécs, Szántó K. J. u. 1/b)
Kapcsolattartó neve:
Nemeskéri Zsolt dr.