Átfogó fejlesztések a PTE-n az intelligens szakosodás megvalósítása érdekében

2017 januárjában a Pécsi Tudományegyetemen a kutatási kapacitások bővítésére, kutatási szolgáltatások átfogó fejlesztésére irányuló pályázat indult. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg, 3,379 milliárd forint európai uniós támogatással. A megvalósítás kezdete 2017. január 01., tervezett befejezésének várható időpontja 2021. június 30.

A projekt fő célja a Pécsi Tudományegyetem kutatási kapacitásainak bővítése, kutatási szolgáltatásainak átfogó fejlesztése révén olyan tudásbázis fejlesztése és kutatási folyamatok kialakítása, amely által az Egyetem regionális és országos szinten egyaránt alkalmassá válik társadalmi innovációt szolgáló és a K+F+I szféra igényeit kielégítő szolgáltatások nyújtására, valamint a kutatói utánpótlás biztosítására.

A Pécsi Tudományegyetem részéről 8 kar vesz részt a projekt megvalósításában:

Általános Orvostudományi Kar
Bölcsészettudományi Kar
Egészségtudományi Kar
Gyógyszerésztudományi Kar
Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar
Közgazdaságtudományi Kar
Műszaki és Informatikai Kar
Természettudományi Kar

A projekt átfogó jellegéből adódóan a megvalósítást 23 tématerület kutatócsoportja hajtja végre 10 pécsi és egy szekszárdi megvalósulási helyszínen. A projekt 19 területen tett vállalást, a szakmai célok sikeres elérését a projekt szakmai vezetője és 3 részprojekt vezető felügyeli.

A projekt sajtónyilvános nyitórendezvénye 2017. március 14-én 10 órai kezdettel a Pécsi Tudományegyetem, Szentágothai János Kutatóközpont (Pécs, Ifjúság útja 20.), B001-es termében tartják, melyre tisztelettel és szeretettel várják a sajtó képviselőit.

2017. március 14. 10:00
PTE Szentágothai János Kutatóközpont B001-es terem (Pécs, Ifjúság útja 20.)
Kapcsolattartó neve:
Kozma József