Analitikai és diagnosztikai kutatási kiválósági központ a sportteljesítmény és az egészség szolgálatában projekt

Végéhez érkezett a PSN Zrt., valamint a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának közös - Analitikai és diagnosztikai kutatási kiválósági központ a sportteljesítmény és az egészség szolgálatában – elsősorban élsportolók teljesítményének mérésével kapcsolatos projektjének második üteme.

Az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával, a Pécsi Tudományegyetem vezetésével, a Szegedi Tudományegyetemmel és a Debreceni Egyetemmel konzorciumban megvalósuló projekt célja egy olyan hiánypótló kiválósági központ kialakítása, amelynek fókuszában a sportteljesítmény és az egészség áll.

A PSN Zrt. közreműködésével, és a Pécsi Tudományegyetem vezetésével megvalósuló projekt célja egy európai színvonalú, sport és extrém igénybevétel vizsgálatán alapuló, a fizikai teljesítmény növelésének lehetőségét kutató kiválósági központ létrehozása. A kutatások a sporttevékenységek egészségmegőrző hatásainak vizsgálatán keresztül a magyar sport teljes körét, kiemelt figyelemmel az élsportot szolgálják.

Ez úton szeretnénk Önöket meghívni a projekttel kapcsolatos sajtótájékoztatóra, valamint az utolsó (sajtónyilvános) sportági mérésekre.

Részletes program (pdf.) »

2019. február 05. 09:30
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok