CímlapEgyetemi életMagisztrátus a hatékonyságért

Magisztrátus a hatékonyságért

2019. február 13.

A hatékonyabb együttműködés a célja annak az új testületnek, mely a Pécsi Tudományegyetem, a Pécsi Egyházmegye és a pécsi önkormányzat delegáltjaiból áll. A Magisztrátus február 8-án tartotta első, alakuló ülését a Városházán.

A testület feladata, hogy a fejlesztési stratégiák összehangolt tervezését segítse, a kölcsönös érdekekre figyelemmel lévő összehangolt munkát biztosítsa. Megalakultak azok a szakmai munkabizottságok, melyek az operativitást biztosítják. A Magisztrátus stratégiai szinten hangolná össze a célokat, a terveket és az elképzeléseket.

Az üléseken közösen kialakított és elfogadott ajánlásokat a testület eljuttatja a döntéshozást végző testületek vezetőihez és testületeihez, így a városi közgyűléshez és az egyetemi szenátus felé is.

A Magisztrátus következő ülésén egyebek mellett a városban futó fejlesztések bemutatása és elemzése, valamint a Pécs melletti repülőtér jövőjéről, hasznosításának előmozdítása kerül majd fókuszba.

UnivPécs

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni